Ouro Preto

 Koloniální město založené na konci 17. století, kdy sem dorazil první evropský průzkumník. Jak již název napovídá, bylo založeno jako těžařská osada a stalo se centrem brazilské zlaté horečky. 

V té době bylo město vybudováno ve stylu portugalského baroka. Vzniklo tu mnoho paláců a obytných domů, náměstí, kašny a několik kostelů. V celém centru se dochovala i původní kamenná dlažba. Město se rozkládá na několika pahorcích, na každém z nich je kostel a od každého z nich je jedinečný výhled na město. Kromě toho je ve městě i několik muzeí a galerií prezentujících slavnou historii i současnost města. Nejlepším způsobem, jak si město prohlédnout a nasát jeho atmosféru je jít pěšky. V roce 1980 bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce