Most přátelství mezi Brazílií a Paraguají

Most spojující města Foz do Iguacú v Brazílii a Ciudad del Este v Paraguaji. Most překlenuje řeku Paraná, byl otevřen v roce 1965 a má velký ekonomický význam pro obě města. Je 78 m vysoký, 552 m dlouhý a jsou z něho nádherné výhledy na oba státy.

Most lze přejet MHD, neboť jedna linka zajíždí z Fozu do paraguajského Ciudad del Este, ale mnohem zajímavější je přejít ho pěšky. Chodníky pro pěší jsou po obou stranách mostu a jsou odděleny zábradlím od silnice pro auta, tudíž pohyb pěších na mostě je poměrně bezpečný a i příjemný.

Přes most se pohybují tisíce lidí, Ciudad del Este je pro Brazilce výhodným nákupním centrem, je tam mnohem levněji a ihned za mostem začíná hlavní nákupní třída, kde lze koupit prakticky cokoliv. Dokonce i brazilské výrobky jsou v Paraguaji levnější než v Brazílii. Lidé chodí mimo celní a pasovou kontrolu. Občané jihoamerických zemí se smí bez jakékoliv registrace zdržovat na území jiného jihoamerického státu až 72 h, nikoliv ale občané ČR. Před vstupem na most je třeba projít pasovou kontrolou a oficiálně získat razítko výstupu z Brazílie a na konci mostu je třeba se oficiálně přihlásit ke vstupu do Paraguaje. S oběma státy má ČR bezvízový styk.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi