Foz do Iguazú

 Jak již název napovídá, proslavily město hlavně nedaleké vodopády. Město samo o sobě toho moc nenabízí, ale slouží jako základna k prozkoumávání zajímavostí ve svém okolí. Kromě slavných vodopádů je toho v okolí k vidění mnohem více, včetně možností výletů za levnými nákupy do sousední Paraguaye.

Město má velmi dobrou turistickou infrastrukturu, snad nejlepší v Brazílii. Je zde mezinárodní letiště, z autobusového nádraží odjíždějí denně spoje nejen do všech ostatních významných měst v Brazílii, ale i v celé Jižní Americe.

Ke všem zajímavostem v okolí jezdí několikrát do hodiny autobusy městské dopravy. Na hlavní nákupní ulici ve městě najdete všechny služby, které turista potřebuje - banky, směnárny, cestovní a informační kanceláře, poštu, prodejny letenek a jízdenek a samozřejmě prodejny suvenýrů. Dokonce je ve městě i několik supermarketů s potravinami a jsou zaneseny do plánů města, které jsou zdarma k dispozici v ubytovacích zařízeních. Zní to divně, ale najít v jiných brazilských městech supermarket je přímo nadlidský úkol. Jedinou nevýhodou je, že veškeré obchody a kanceláře zavírají v 18h, když se turisté vracejí z výletů zpět do města, tak je třeba veškerému zařizování věnovat jeden den. Po 18 h je ve městě, stejně jako ve většině brazilských měst "mrtvo," noční život tu téměř žádný není. Chcete-li prozkoumat všechny zajímavosti v okolí města, zůstaňte tu alespoň čtyři celé dny.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce