Bosna a Hercegovina

Jen málokdo si při zmínce o této zemi nevzpomene na krvavé boje, které zde probíhaly před několika málo lety. Je až k neuvěření, že tato země ve tvaru srdce je v první řadě jednou z nejkrásnějších z celé Evropy.

Perla Balkánského poloostrova je rájem pro milovníky aktivně tráveného času a nabízí různorodé sportovní vyžití v čele s turistikou a vodními sporty. Skrze zářivě zelené louky a svahy kopců se vlní řeky zmítané vodopády, jejichž klidnější části lákají příznivce raftingu z celého světa. Převážně hornatý povrch země tvoří z velké části Dinárské Alpy, jejichž vrcholky se tyčí i více než dva tisíce metrů vysoko. Značná část země je pokryta hustými voňavými lesy, které zajišťují jedno z nejčistších a nejzdravějších ovzduší.

Spojení tradic východu i západu v unikátní směsi, náboženské rituály a nedotčený venkov spolu s moderním životem ve městech, vytváří jedinečný obrázek země, která si znovu buduje své jméno. Naštěstí je zdejší bohatství natolik lákavé, že se turisté nezdráhají překonat strach z nedávné historie a do země proudí stále častěji.

Země je pověstná krásnou přírodou, lehkou kuchyní s tureckými prvky a kulturním dědictvím, které se oslavuje i na několika mezinárodně významných festivalech.

V průběhu své historie se v zemi vystřídalo hned několik významných civilizací, které zde zanechaly nesmazatelné stopy. Jejich vliv je patrný v architektuře, náboženství, umění i každodenním životě místních obyvatel. Keltské kmeny či Osmanská a Rakousko-uherská říše postupem času zformovali tvář státu, který se dnes pyšní až nečekaně dobrou životní úrovní a průměrnou délkou života.

Přijeďte si vytvořit zcela nový obrázek o zemi, která prošla bouřlivým obdobím, avšak za posledních několik let udělala nesmírný pokrok a stále rozkvétá. Oceníte její přírodní i kulturní zázemí a poznáte svérazné obyvatele věrné náboženské tradici i jdoucí s dobou.

 

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Bosně a Hercegovině

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce