Vitebsk

Čtvrté největší město Běloruska ležící na řece Daugava sehrálo v historii významnou roli jako obchodní centrum, neboť leželo na významné obchodní cestě nazývané "Iz Varjag v Gréki," která spojovala Baltské a Černé moře. Město bylo založeno již v roce 947 a tím se řadí mezi nejstarší slovanská města. Během historie patřilo město k několika státním útvarům, z nichž každý ve městě zanechal své stopy. K největšímu stavebnímu rozmachu zde došlo v době neoklasicismu.

Za druhé světové války nebyl Vitebsk tak poničen jako ostatní běloruská města, proto dnes nabízí nádherné historické centrum s několika kilometry pěších zón, po nichž je radost se za pěkného počasí procházet a vychutnávat si místní atmosféru. Město je rodištěm malíře Marca Chagalla a letní sídlo zde měl malíř Ilja Repin. Dnes Vitebsk nabízí i bohaté kulturní vyžití.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Vitebsk

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce