Cestování a doprava v Bělorusku

Letecky do Běloruska

Nejrychlejší a nejbezpečnější způsobem dopravy do Běloruska je letecky. Běloruská vnitrostátní letecká linka Belavia má dobrý bezpečnostní rekord a moderní letadla. Belavia má pravidelné lety i z Prahy. Do Běloruska léta i česká společnost Czech Airlines, a dále například přímo z Prahy Turkish Airlines, LOT Polish Airlines a ruská společnost Aeroflot. Letenky do Běloruska jsou ale poměrně drahé. Výhodné je si letenku zarezervovat delší dobu předem.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Běloruska

Pomalejší, ale stále dobré a hlavně až 3x levnější řešení, jak se do Běloruska dopravit. Z České republiky jezdí některé společnosti do hlavního města Minsk pravidelně. Například společnosti Student Agency, Eurolines a Comvia Bus vás pohodlně dopraví i celkem pohodlně.

Cestovní kanceláří do Běloruska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Běloruska.

Doprava v Bělorusku

Cestování vlakem v Bělorusku

Cestování s tímto dopravním prostředkem vychází relativně levně a rychle. Také se dostanete do mnoha požadovaných destinací a budete mít možnost vidět záblesk běloruské přírody. Regionální vlaky jezdí hlavně během dne, kdežto dálkové především v noci. Vlakové jízdenky je nejlepší koupit několik dní předem.

Cestování autobusem v Bělorusku

Infrastruktura běloruských silnic je dobře rozvinutá již od dob po druhé světové válce. Autobusové jízdenky je možné zakoupit na autobusových nádražích, které jsou ve všech velkých městech. Platforem bývá víc, ale jsou dobře očíslovány, takže stačí jen zkontrolovat lístek, kde je napsáno i nástupiště. Ve větších městech je také možné cestovat tramvají nebo trolejbusem.

Cestování autem v Bělorusku

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti v Minsku. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Benzín je poměrně levný, 1 litr vychází kolem 25,-Kč. Všechny čerpací stanice mají stejné ceny, takže není potřeba hledat tu levnější stanici v okolí.

Liliana Cestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna