Waterloo

Město známé bitvou u Waterloo, která se odehrála v roce 1815 mezi Francií, v jejímž čele stál Napoleon Bonaparte, a vojsky VII. koalice evropských panovníků. Francie zde tehdy byla drtivě poražena.

Waterloo se nachází jen chvilku cesty jižně od Bruselu a pro mnohé je toto město důvodem, proč se Belgii rozhodnou navštívit. Ve Waterloo se nachází například Muzeum Wellington a spoustu atrakcí vážících se právě k oné bitvě u Waterloo. Nejznámější atrakcí je pravděpodobně Lví pahorek, který byl uměle vybudován, aby navždy připomínal tuto historickou událost. Na vrcholu se tyčí socha lva, k níž musíte vystoupat nespočet schodů a jež má symbolizovat především odvahu.

Do Waterloo se dostanete z Bruselu pomocí žlutých a červených autobusů společnosti TEC, které vás dovezou přímo do centra města. Zastávka, která se nachází přímo před Muzeem Wellington, se jmenuje „Waterloo Eglise“.

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce