Aktuální počasí a kdy jet do Belgie

Belgie patří do mírného pásu a její podnebí je ovlivněno zejména Severním mořem a Atlantským oceánem. Díky tomu, že tato země je svou rozlohou spíše menší, klima se místo od místa téměř neliší. Nikdy zde není ani moc horko, ani moc zima. Pro Belgii je typické velké množství srážek, které v období jara a zimy může trvat po několik dní.

Kdy jet do Belgie

Pro návštěvu jsou nejvhodnější měsíce od května až po září, kdy jsou teploty velmi příjemné. V zimě mohou klima značně ovlivnit atlantské tlakové níže, které s sebou přinášejí vichřice a nepříjemné počasí. Nejnižší teploty dosahují přibližně 6°C v období prosince a ledna, naopak v červenci a srpnu je zhruba 24°C. Na jihu území, které je převážně hornaté, dosahují teploty v zimě zhruba 0°C.

Sever země

Území okolo Antverp má mírné, přímořské klima. V průběhu roku se teploty pohybují v rozmezí 0°- 24°C. Déšť zde může přijít téměř kdykoliv, srážky jsou na denním pořádku, i když nejvíce prší v prosinci, červenci a srpnu. Léta bývají teplá a příjemná, ačkoli nikdy ne moc horká. Slunce, které by svítilo po několik dnů, zde nenajdeme.

Jih země

Klima je mírné, obecně se dá říct, že počasí je spíše chladnější. Léta jsou chladná, průměrná teplota je 17°C. Prudké chladné zimy jsou neobvyklé, teploty v zimě jsou v průměru od -2°až do 0°C. Vrcholky hor chrání region před nepříjemným severním větrem.

Západ země

Západ země je také mírný, ovlivněný přímořským podnebím. Vyznačuje se mírnými teplotami, obloha je převážně oblačná a srážky jsou velmi pravidelné a bohaté. Léta nejsou příliš horká, nicméně slunečné a teplé počasí se tomuto regionu nevyhýbá. I přesto, že zimy zde nejsou tak chladné jako v severních oblastech, čas od času si zde obyvatelé užijí sněhu. 

Aktuální počasí v Belgie

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna