Asie

Asie je bezpochyby největším kontinentem celé naší planety Země. Žijí na něm více než 4 miliardy lidí a může za to především Čína a Indie, které jsou nejlidnatějšími zeměmi světa. Mnoho lidí má tendenci asijské země házet do jednoho pytle, ale na tomto rozsáhlém kontinentě se setkáte s neskutečným množstvím rozmanitých kultur, přírodních ale i lidmi vytvořených krás, s rozdílnou ale přesto stále okouzlující architekturou.  

Asie je též považována za místo vzniku všech možných hlavních světových náboženství. Jednoduše každá země, každý region či každičký kousek této části naší planety vám nabídne tolik nezapomenutelného, že snad ani celý váš život nebude na Asii stačit.  Nejvyšší hora světa Mount Everest, Tibet, pouště, ruská Sibiř, ale i Velká Čínská zeď, Taj Mahal a další, to jsou jen některé z mála, pro Evropany známých, znaků Asie, která však svým návštěvníkům nabízí mnohem a mnohem víc. 

Vaše cesta přes Asii může vést nejen přes zmrzlou Sibiř, pouště či hory, ale též na překrásné tropické pláže a do deštěm promáčené džungle.  Mezi tou vší přírodní krásou potkáte ohromná moderní velkoměsta, jako je Tokyo, Singapur, Hong Kong, Soul, či Šanghaj, ale také globalizací a technologií netknuté vesničky a odlehlé ostrovy, které si drží svůj odstup a zvyky, a díky bohu za to! 

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce