Argentina

Země tanga, krásných žen, fotbalu a šťavnatých steaků – to vše si vybavíme u Argentiny. Ale také je to země s nečekaně zajímavou historií, s jedinečnými přírodními krásami na světě, a země sálající ohromnou radostí ze života.

I když se zatím neřadí mezi turisticky nejnavštěvovanější destinace, najdete zde místa, která byste rozhodně neměli při svých cestách vynechat a o kterých byste si nikdy nepomysleli, že se nacházejí zrovna v této části světa. Ať už jste milovníci přírodních krás či upřednostňujete ruch měst, rozhodně nebudete zklamaní a zažijete nespočet jedinečných zážitků. Od deštného pralesa přes nekonečné pampy s pasoucími se stády až k velehorám s mohutnými ledovci a k mrazivému jihu. Od zapadlých horských vesniček přes městečka uprostřed úrodné roviny k milionovým aglomeracím s tepajícím životem a mrakodrapy. To všechno tu najdete a objevíte.

Země je jedinečná na celém kontinentě. Argentinci o sobě rádi říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky, a trochu jim je potřeba dát zapravdu. Mají italské jídlo, španělský jazyk, francouzskou kvalitu jídla a pití, často ale i německá a anglická jména či židovské kořeny. Jsou to ale vždy lidé nesmírně veselí, ochotní, zvídaví a milí, takže je příjemné být mezi nimi.

V této úžasné zemi žije asi 45 milionů lidí a v jeho hlavním městě, Buenos Aires, se mísí jihoamerická kultura s tou evropskou. Žije v něm neskutečných 14 milionů obyvatel, což je skoro třetina všech Argentinců. Tato federativní republika, v jejímž čele je prezident, se skládá z 23 provincií, z nichž většina, ač je to až nepředstavitelné, je větší než Česká republika. Představte si tedy, kolik míst k navštívení taková země může nabízet. Je vskutku ohromujícím a nekonečným prostorem, ať už s úrodnými pampami posetými velkoměsty i typickými městečky se stády dobytka, či vyprahlými skalnatými horami, kde nenajdeme téměř nic. Všude jsou ale lidé neskonale přátelští a milí. 

Argentina jako turistická destinace rozhodně stojí za to. Ať už cestujete radši za přírodními krásami, nebo za projevy urbanismu moderní civilizace.

jakub.neuzil.5Cestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce