Albánie

Země posetá historickými římskými ruinami, osmanskými městy, okouzlují horskou scenérií a třpytivými plážemi, které se hravě vyrovnají plážím ve Středomoří. Albánie je z velké části nedotčená a stále zahalená rouškou tajemství středomořské Evropy.

Tato zapomenutá země se kdysi nacházela uprostřed velkých říší – římské, řecké a osmanské. Po téměř půl století izolace ve spárech vlastního komunistického diktátora se země v devadesátých letech začala pomalu otevírat světu.

První zvědaví turisté objevili zemi, kde místní jazyk, zvyky a kuchyně mají výrazný historický až exotický nádech a kde se vítr prohání mezi rozpadlými zbytky polozapomenutých starověkých řeckých a římských památek. Právě to všechno vytváří z Albánie tak zajímavý a obohacující část Evropy, která si říká o prozkoumání.

Nedotčená příroda, pohostinný lidé, rušné hlavní město a nízké ceny lákají turisty z celého světa. Ač má Albánie stále vizitku postkomunistické země, kde se zastavil čas a turisté jí objíždí kvůli mnohem populárnějším sousedům, jakmile se rozkřikne, co všechno Albánie skrývá, hrozí, že se z dosud nepatrného pramínku turistů stane záplava.

Milovníky historie nadchnou památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO jako město Butrint nebo vesnice z osmanské éry Gjirokastra. Pokud máte rádi městský život, vzkvétající Tirana vás zcela pohltí svým rušným nočním životem, který je jako černá a bílá v kontrastu s klidným albánským venkovem.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Albánii

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Albánie

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce