Afrika

Afrika, známá též jako „černý kontinent“, je třetím největším kontinentem na světě. Nikde jinde na světě neuslyšíte řev lvů, králů džungle, neuvidíte milionová hejna plameňáků, překrásné žirafy či slony, a nespatříte velkolepé pyramidy. Mnoho turistů jezdí do Afriky právě na safari, poznávat památky Egypta a arabských zemí či relaxovat na plážích hotelových komplexů rozkládajících se na severním pobřeží kontinentu. Nejvíce fascinující však je fakt, že část Afriky zůstává turisty a civilizací neustále nedotčena.

Tento vskutku veliký světadíl se skládá z 55 zemí, a netvoří jej pouze pevninská část ale i celá řada přilehlých ostrovů, největším je Madagaskar. Nejdelší řekou, která ústí do Středozemního moře, je Nil, největší pouští bezkonkurenčně Sahara. Pouště, polopouště a savany tvoří velkou část Afriky, v její centrální části se pak nachází deštné pralesy. Domov obyvatel mluvících něco kolem 3 tisíci různými jazyky leží na obou stranách rovníku, lze jej tedy považovat za nejteplejší kontinent vůbec. Prochází jak tropickým – suchým i vlhkým – pásmem, tak subtropickým na severním a jižním pobřeží. Teploty se pohybují dle lokality až do 50°C, v noci v oblasti pouští a samozřejmě v horách může teplota klesnout až pod bod mrazu. Mezi nejvíce navštěvované země patří Egypt, Tunisko, Maroko, Ghana, Keňa, Tanzanie či Jihoafrická republika.  

Ačkoliv je všeobecně známé, že Afrika není vždy bezpečným místem k cestování, a není ani snadné se zde přepravovat, atmosféra, kterou kontinent vyzařuje, zřejmě vše vynahrazuje. Navíc, nelze věřit úplně všemu, co vidíte v televizi a čtete v novinách. Ano, Afrika a slova jako občanská válka, mor a jiné nemoci, nepokoje a výtržnosti či státní převrat, měli v minulosti dosti společného, a mnoho z těchto pojmů v současnosti stále má. Ale jako všude jinde na světě i tyto věci jsou individuální a hlavně pouze lokálním problémem, a zatracovat celou Afriku by byla jistě velká chyba.

Tento fantastický, obrovský, faunou a florou různorodý, kulturně a národnostně rozličný kontinent vám slíbí jedno: jakmile jej navštívíte, buďte si jisti, že se sem ještě vrátíte!

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Afrika

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- 300x250 --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:300px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-6877162966881430" data-ad-slot="4862540105"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>
Reklama

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce